Sütyen Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

1 – Göğüsler Kar Taneleri Gibidir:

Sütyen tipleri - nekadarbu.com

Hiçbir çift göğüs birbirinin aynısı olamaz, hatta aralarında ciddi uyuşmazlıklar vardır. Öncelikle vücudunuzun yapısını bilmelisiniz. Vücudunuzun yapısına göre de doğru sütyeni seçmelisiniz. Örneğin, eğer C ve daha geniş bedenli bir göğüse sahipseniz demi-sütyen tercih etmemelisiniz.

2 – Tekdüzelikten kurtulun:

Sütyen alirken nelere dikkat etmelisiniz? - nekadarbu.com

Çok sevdiğiniz bir sütyeniniz olsa bile; mutlaka yeni markalar, modeller ve trendlere açık olun. Hiçbir zaman “tüm isteklerimizin karşılık bulduğu” bir sütyen modeli yoktur. Alacağınız sütyenin mutlaka sizinle benzer ölçülerde birinde nasıl durduğuna bakın.

3 – Mutlaka Her Duruma Uygun Bir Sütyen Vardır:

Her duruma uygun bir sütyen vardır - nekadarbu.com

Özellikle göğüslerinizi sabit tutacak bir sütyen tercihi yapın. Günümüzde Longline sütyenler moda olmaya başladı, hem korse görevi hem de göğüslerinizi asıl yerlerine koyabilme kabiliyeti sayesinde sizi birçok dertten kurtarmakta. Eğer hareketli bir işte çalışıyorsanız, göğüslerinizin oraya buraya kontrolsüzce zıplaması sonucu bağlara ciddi zararlar verebilirsiniz.

4 – Her zaman pratik olun:

Pratik Olun - Ne Kadar Bu?

Renklere çok fazla takılıp kalmayın. Dantel ve nakış gibi işlemeler güzel görünür. Alışveriş yaparken mutlaka yanınızda sürekli giydiğiniz tişört, bluz gibi kıyafetlerinizi götürün. Onlarla ürünleri denemek her zaman daha iyi kararlar vermenize yardımcı olacaktır.

5 – Online Seçenekleri Gözden Geçirin:

Sütyen tercih ederken neler yapmalısınız - ne kadar bu?

Alacağınız sütyeni bir büst üzerinde görmektense, gerçek bir bayan üzerinde nasıl durduğuna mutlaka bakın. Online alışveriş siteleri bunları size sağlamakta. Bazı siteler videolar bile barındırmaya başladılar. Bu sayede hareket ederken, dururken vs. nasıl göründüğü konusunda daha çok fikir sahibi olabilirsiniz.

6 – Sütyenler de Göğüsler Gibi Sürekli Değişmektedir:

Sütyen Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz? - Ne Kadar Bu?

Gençken daha elastik, daha streç; yaşlandıkça ise daha sıkı sütyenler tercih etmeye özen gösterin.

7 – Giyinin ve Özen Gösterin

Sütyen alırken nelere dikkat etmeli? Ne Kadar Bu?

Ve sonunda mükemmel sütyeni buldunuz: Giydiğiniz tişörtün içinde göğüslerinizi Everest gibi kusursuz gösteren bir mühendislik harikası. Mutlaka elde yıkayın. Kesinlikle ütülemeyin, çamaşır suyu kullanmayın. Ve en önemlisi; kesinlikle kurutucuya atmayın. Aynı zamanda, en sevdiğiniz sütyeninizin nefes almasına mutlaka izin verin. Onunla her gün haşır neşir olmanın uzun vadede kimseye faydası olmayacaktır. Ve böyle bir sütyen bulduysanız, ondan en az 3 tane alın. En kalite mikrofiberler bile zamanla elastikliğini kaybedecektir.

8 – Ona Ne Zaman Veda Etmeniz Gerektiğini Bilin:

Sütyen alırken nelere dikkat etmeliyiz? - ne kadar bu?

Geçmişte kalması gereken herşeyi geçmişte bırakmaya özen gösterin. Onları saklamak, ne kadar deforme olmuş olursa olsun onları tekrar giyme ihtiyacı duymanıza sebep olacaktır. Pişman olmayın! Zaten yenilerini piyasaya sürebilmek için mühendisler ve moda tasarım uzmanları deli gibi çalışıyorlar. Bir sütyenin ömrünün uzunluğu, sizin vücut yapınız ve kullanım şeklinize göre uzayabilir.

Bir Cevap Yazın